21.6. 2000

World Shotgun 2000
24. června 2000 se bude konat velkolepá akce - ve stejný čas odpálí svůj míček statisíce golfistů na celém světě. Hlavní místo konání události je St. Andrews Old Course, ale jsou do ní zapojena i hřiště na celém světě (u nás to jsou Karlovy Vary a Ostrava). Tato akce samozřejmě nemůže být odepřena ani nám, virtuálním golfistům a tak Microsoft zorganizoval na MSN Gaming Zone tuto akci pro hráče Links LS 2000. Tisková zpráva k akci je zde, informace na VGA k registraci zde, registrační formulář zde a stránka akce zde.

Po zaregistrování na VGA si také otestujte přístup na MSN Gaming Zone. U uvedený čas se přihlašte do odpovídající místnosti podle verze Links LS 2000 a vše může začít ... Těším se, že se tam s Váma potkám. Pro všechny případy moje MSN GZ jméno je RadimP a budu i na ICQ pro případnou pomoc.

Links 2001 a Links 2001 Pro?
Začátkem týdne se objevila zpráva, že Microsoft připravuje Links 2001 ve dvou provedeních, a to normálním bez APCA a s APCA jako Pro. Hned druhý den Mark Hulka vše dementoval a Links 2001 vyjde v jediném provedení a s APCA.


14.6. 2000

Konečně pár novinek o Links 2001
V prvé řadě se na Internetu objevil novější termín uvedení na trh, a to 15. 11. 2000, tedy opět tradiční půlka listopadu. Je několik nových screenshotů z Links01 - Aviara9, Aviara11, Whistler6 a Whistler7 a z designeru APCA. Z screenshotů je vidět, že se jedná o obrázky z novější verze. SwingMetr je skutečně možné umístnit kamkoliv na obrazovku, animace je perfektní, stejně tak krajina. V Links01 je nová kamera - Dynamic Cam, kterou je možno otevřít do dalšího okna nebo na celou obrazovku, jako hlavní okno. Kamera zobrazuje celou hru jako v TV "sestříhanou", uvidíme. Na obrázcích je také konečně levoruká animace.

7.6. 2000

Požadavky na hardware pro Links 2001
Klid stále trvá a tak aspoň pár drobností. Objevují se již před-objednávky Links01 a na jedné z nich jsem našel aspoň předpokládané minimální požadavky na hardware pro Links01: Personal or multimedia computer with a pentium 300 MHz or higher processor, Windows 95/98 or 2000, 64 MB RAM (Win 95/98), 96 MB RAM (Win 2000), 120 MB hard disk space, 800x600 res, mouse, 4 MB video card capable of viewing 800x600 in 32K colors, 8 bit sound card, 33.6 modem, internet access required for internet play. Co vy na to? Já si myslím, že té paměti to bude chtít trochu více a také lepší grafickou kartu.

Přehled hřišť pro Links LS
Na BubsNews se objevil kompletní seznam hřišť pro Links LS. Najdete ho sice i na mé stránce v trochu jiném formátu, ale pro zájemce je zde.

Obal pro Links 2001
Na Internetu se objevil první náznak obalu pro připravovaný Links 2001. Moc se mi to nezdá, ale je tak uváděn. Pro zájemce si jej můžete prohlédnout zde.

29.5. 2000

Klid před bouří?
Myslím, že všichni hráči Links očekávali na E3 nebo těsně po ní nové informace a screen shoty z připravovaného Links 2001. Místo toho byly prezentovány informace již dávno známé, screen shoty z pracovní verze Links01 a šokující oznámení o připravované nové verzi Microsoft Golf 2000. Nebýt reportáže a informací od Davida Casse z jeho osobní návštěvy na stánku Links01 nedozvíme se skoro nic nového ...

Jak to je s Links 2001 kontra Microsoft Golf 2000
Podle oficiálního vyjádření Microsoftu je MS Golf 2000 určen pro začínající hráče v oblasti golfových simulátorů a měl by je přilákat především cenou pod 20 dolarů. Links 2001 je určen pro zkušené hráče a přinese především generační update tohoto simulátoru. Engine MS Golf 2000 je totožný s Links 2000, ale hřiště nejsou kompatibilní. Nebude tedy možné v tomto simulátoru použít stávající hřiště pro Links!

Moje odpaly na Links LS Highlights
Moje Hole In One a parádní ránu z tohoto víkendu najdete na prestižní stránce Links LS Highlights. Víkendový eagle na par 4 s parádní ránou na 100 yardů přímo do jamky (padáček) ve windy condition stojí opravdu za to ...

Boj mezi MSN Gaming Zone a konkurencí
MSN Gaming Zone bylo možné využívat již s Links LS 99, ale ten hlavní nápor přišel až s Links LS 2000. Zároveň s touto verzí přestal Microsoft podporovat hru přes MPlayer a de facto nutí online hráče hrát výhradně přes MSN GZ, která má své neduhy. MPlayer je zatím podporován na několika dalších online herních serverech, především na Cases Ladder. V poslední době se začalo objevovat vymazávání nebo blokování členů MSN GZ, kteří veřejně haní GZ a všem doporučují CL. To se ovšem členům GZ nelíbí a tak protestují proti tomuto "monopolnímu" postoji GZ a diktování hráčům, kde mají hrát. Soustředění hráčů Links pod jeden server má určité výhody, ale každý by měl mít možnost svobodné volby, kde a jak bude online hrát ...
MS dává hodně do reklamy MSN GZ a proto se mu zcela pochopitelně nelíbí, když někdo propaguje konkurenční herní server, ale postupy, které k tomu používají jsou nepřijatelné. V diskusi je možné hovořit o CL, ale nesmí se posílat URL a další odkazy. Pokud to bude zaznamenáno, je hráč vymazán z GZ a je to! Podle oficiálního vyjádření GZ tomu tak není, ale praxe je zcela opačná. Není dovoleno posílat jiná URL v diskusi všem, ale v osobních zprávách ano?!

23.5. 2000

VGA Tour - 3. kolo Mauna Kea
Opět vyhrál Paul Willey se skóre -65 a zajistil si tak další výhru 500,- dolarů.

StatTrack
Další zajímavý program se objevil pro Links LS 2000. Stáhnout si jej můžete zde. Jestliže si chcete uchovávat statistiky Vašich online, offline her, není nic snažšího. Nainstalujte malý prográmek a po odehraném kole uložte (Print To File) ScoreCard a Statistiku kola. Pak jedním z programů načtete data z těchto dvou souborů do hlavního programu, kde můžete zkoumat svoji hru ze všech pohledů. Vřele doporučuji ... Před načtením prvních údajů smažte v příslušném adresáři soubor .dat, který obsahuje demo data!

15.5. 2000

Nejčerstvější zprávy z E3
V neděli ráno jsem dostal nejčerstvější informace o Links01 (tak je označován Links 2001 mezi pracovníky MS) od Davida Casse (moderátor stránek Links LS Highlights), který navštívil výstavu E3 a o něco později se objevila jeho reportáž z této návštěvy na BubsNews. Po prvnotních potížích s tím dostat se na E3 se povedlo Davidovi dostat volnou vstupenku a navštívit stánek MS, kde téměř 5 hodin diskutoval s autory Links01. Podle jeho vyjádření to byl nezapomenutelný zážitek pro obě strany ... Nejdůležitější jsou informace, které přinesl, protože valná většina z nich nebyla zatím publikována.

Links01 bude obsahovat konvertor stávajících hřišť ve formátu LS do nového formátu Links01, obdobně jako tomu bylo kdysi dávno u Links386. Převaděč zatím není hotov a není jisté, že bude do uvedení Links01 na trh, ale každopádně bude dostupný. Pravděpodobně jako download nebo update. Podle všeho nebude možné konvertovat všechna hřiště (ta z Links386), ale pouze ta, která byla vydána ve verzi LS.

David vyzkoušel Links01 na výstavě a jeho první dojem z nového SwingMetru je docela dobrý. Zdá se pomalejší, ale to je tím, že obsahuje více teček než ten stávající. SwingMetr je možné umístnit kamkoliv na obrazovku. Links01 bude obsahovat i PowerStroke.

Links01 bude podporovat trojtlačítkovou myš. Kromě stávajícího odvolání úderu na pravém tlačítku (mulligan) bude na prostředním tlačítku vstup do nastavení odpalu a volby hole (shot setup)! Takže shánějme trojtlačítkové myši.

Levoruké animace jsou opět problém, takže se na nich začalo pracovat až po intervencích hráčů přes diskusní fórum. Údajně se nyní připravuje programový kód, který by generoval zrcadlově stávající animace, ale zatím není zcela funkční. Dá se tedy očekávat, že po uvedení Links01 tato volba nebude a bude součástí update. Jinak pro leváky volba prohození tlačítek myši je v Links01 dostupná.

V nastavení hráče všechny stávající volby zůstávají, jako novinka je možnost nastavit délky holí, ale o tom již byla řeč. V nastavení hry je zcela nová volba pro nastavení obtížnosti umístění jamky na greenu (pin position) 1 - 11. Zatím nebylo možné při nastavování hry volit umístění jamky, byla to skrytá volba užívaná při turnajových hrách.

V nabídce po odpalu je nová volba - sebrat míč! Zatím, pokud byl míček v nějaké nehratelné překážce bylo nutné "domlátit" jej na hratelnou pozici. Stejně jako v reálném golfu, budy nyní možné míček sebrat a přejít na odpaliště následující jamky, ale s tím, že za tuto nedohranou jamku dostanete 12 ran, tedy stejně tak, jak to je v pravidlech golfu ...

Green analyzer bude zcela jistě nový a mocný nástroj, který Links scházel. Podle vyjádření Davida, vypadá fantasticky. Můžete kdykoliv obcházet green, prohlížet si ho atd. stejně jako ve skutečném golfu. Už se na to těším ...

Častá otázka jsou požadavky na počítač pro nový Links01. Podle vyjádření autorského týmu na E3 bude postačovat 300MHz a 64MB RAM, ale to je základ pro Links01. Návrhář hřišť bude vyžadovat asi vyšší konfiguraci, aspoň pokud jde o RAM a grafickou kartu.

13.5. 2000

A vše je zase jinak ...
Včera padlo na E3 od zástupců MS vyjádření, že stávající hřiště vydaná pro Links LS99/2000 budou použitelná v Links 2001. Nebude je pouze možné editovat v návrháři hřišť, ale budou hratelná. Zatím není 100% jasné, která hřiště resp. soubory to jsou, ale zcela určitě hřiště z instalačních CD LS99/2000 a Links LS 2000 10 Course Pack Vol. 1. Dále by to měla být hřiště z CD Phoenix in Japan, U.S. Open at Pinehurst a Kapalua. Podle screen shotů z E3 je připraven i Bighorn (2000) a tedy i pravděpodobně druhé 10 Course Pack CD.

Links LS 2000 10 Course Pack Vol. 1 v obchodech
Evropská verze tohoto CD je na pultech. Neobsahuje VGA hřiště, screen saver a splash screens. Ta VGA hřiště chápu, ale proč na něm není screen saver a splash screens to už ne ...

Links LS 2000 pro Macintosh
Na září bylo ohlášeno uvolnění LS 2000 pro Macintosh. Po více jak 3 letech je to aktualizace Links LS pro tuto platformu. Jen je otázka, kolik je uživatelů Macků v Evropě ...

VGA Tour
V pátek 12. května začalo třetí kolo VGA Tour, tentokrát na Mauna Kea. Vyhraje opět Paul Willey? Jeho tréninkové kolo si můžete stáhnout zde a zahrát si proti němu offline.

12.5. 2000

Links LS je mrtev, ať žije MS Golf 2001
Postupně dostávám drobné informace od návštěvníků E3 a na Internetu se objevují první reakce na novinky. V době, kdy Microsoft koupil Access Software a s ním Links LS, byla bouřlivá diskuse o tom, jaký bude osud Links LS. Diskutovalo se o tom, že hřiště z MS Golfu budou převedena pod Links LS a naopak. Skutečnost je zcela jiná. Microsoft "přejmenoval" Links LS 2000 na MS Golf 2001a z Links LS se stal zcela nový produkt Links. Co to znamená? Především to, že stávající hřiště pro Links LS nebudou použitelná v Links 2001! Pokud budete tedy chtít i nadále hrát na svých oblíbených hřištích z LS, budete muset přejít pod MS Golf 2001. Samozřejmě se dá očekávat, že valná většina stávajících hřišť pro LS bude postupně převedena do nového formátu Links 2001, ale nějaký čas to bude určitě trvat. Další otázkou je, zda budou převedena všechna hřiště. MS Golf 2001 bude tedy levnou náhradou (20 dolarů) stávajícího Links LS 2000, bez možnosti tvořit vlastní hřiště, ale s možností využívat všechna stávající. Dovolím si tvrdit, že by to mohlo opravdu přinást konverzi stávajících hřišť pro MS Golf 99 pod Links LS, protože komunita hráčů MS Golfu je také relativně rozsáhlá.

11.5. 2000

Links 2001 na E3
Dneska byla zahájena výstava počítačových her E3, více se o ní dozvíte zde. Samozřejmě je zde představen Links 2001 a neočekávaně nový Microsoft Golf 2001.

Links 2001: z informací na příslušné web stránce není nic nového, co by již nebylo uvedeno dříve. Proto je asi nejzajímavější rozhovor s Bruce Carverem z vývojářského týmu, který vystihuje vše okolo Links 2001. Hlavní rysy nového Links? Zcela nový engine s fotorealistickým 3D zobrazením, profesionální návrhář hřišť, zcela přepracovaný putting. Návrhář hřišť je neuvěřitelný nástroj. To bude jeden z nejvzrušujících a zajímavých rysů Links po několika letech. Tato verze je určena pro pokročilejšího uživatele. To má přispět k vytvoření hřišť conejvyšší úrovně a přesto je velmi intuitivní a snadný k použití. Green analyzátor je velký nový rys, který pomůže uživatelům číst greeny jako ve skutečném golfu. Oni mohou obcházet green v reálném čase a prohlížet z libovolného úhlu. Oni také mají několik virtuálních nástrojů, které skutečný hráč golfu nemá. Personalizace Links bude také novým rysem. V prvné řadě si může každý hráč nastavit délky holí podle skutečného golfu. Šokující novinkou bude možnost nastavit obličej hráče podle své fotografie, takže může převést sám sebe do Links. Tato nastavení budou také přenášena při on-line hře, takže již nebude nutné hrát proti anonymnímu hráči (postavičce), ale kopii skutečného hráče. Ze screen shotů je zřejmé, že pocházejí ještě z pracovní verze, ale již částečně ukazují, na co se můžeme těšit. Links 2001 bude dalším generačním skokem v oblasti golfových simulátorů.

Microsoft Golf 2001: jeho uvedení je pro mne šokem. V komunitě okolo golfových simulátorů nebyla ani zmíňka o tom, že by se něco takového připravovalo. Po odkoupení Access Software Microsoftem se hovořilo o tom, že MS Golf se nebude dále vyvíjet a zůstane variantou pro začínající hráče, jednodušším simulátorem. To, co předvedl MS s novou verzí nikdo neočekával. MS Golf 2001 je "přejmenovaný" Links LS 2000! Dostal trochu nový kabát, obsahuje pouze 10 MOPů a 7 hřišť z LS 2000 - Mauna Kea Resort, Entrada at Snow Canyon, Sea Island, Kapalua Plantation, The Mountain at Bighorn a Three Canyons. Bighorn ještě není pro Links LS ve verzi 2000 zpracován, takže ho lze očekávat v nejbližší době na dalším 10 Course Packu!

6.5. 2000

Links 2001 - nový SwingMetr
Takže jak už to tak vypadá, nový Links 2001 nám přinese nový SwingMetr. Oproti tomu stávajícímu (kruhovému) bude do oblouku a místo 16ti teček jich má 30. Bude to asi chvilku trvat, než si zvykneme na tuhle novinku ...

Microsoft Golf 2001
Tohle je teda překvapení. Podle původních zpráv měl být Microsoft Golf zakonzervován a již nadále nepodporován, ale Microsoft ohlásil představení nové verze Microsoft Golfu na výstavě E3 v polovině května. Microsoft tedy bude na E3 prezentovat dva golfové simulátory. Jsem na to opravdu hodně zvědav, jaký bude mezi nima rozdíl ... podle vyjádření vývojářů Links nikdo z nich na tomto projektu nepracuje.

2.5. 2000

Links 2001 - další obrázky
Včera poslal Mark Hulka na BubsNews nové screenshoty z připravovaného Links 2001. Jsou to ještě obrázky z pracovní verze, takže spíš jen pro info. Jedinou první zcela zřejmou změnou bude tvar SwingMetru, ale podle vyjádření Marka ještě není konečný. Novinkou pro SwingMetr bude to, že je pohyblivý, můžete si jej umístnit na libovolné místo obrazovky ... Screenshoty jsou z grafické karty TNT2 a jsou to opravdu jen pracovní obrázky z ještě surové verze.
Hlavní menu - 369 KB Hlavní obrazovka - 519 KB Designer 1 - 909 KB Designer 2 - 760 KB

Links LS 2000 - německý patch 1.21
O víkendu byl uvolněn patch pro německou verzi Links LS 2000. Pokud ji někdo používáte, můžete si stáhnout patch z LS Tour.

The LS Library of LS Courses
Objevila se nová stránka, která zaznamená svůj růst až po uvolnění Links 2001 s návrhářem hřišť. Měla by být takovým centrem pro informace o všech existujících hřištích pro Links. Stránku najdete zde.

Günther Kujat's APCDA
Druhá stránka připravená pro designer je zde. Zatím je také prázdná.

VGA Tour - CBS golfový komentátor David Feherty ve VGA
Koncem týdne bylo oznámeno, že slavný goflový komentátor David Feherty se stal členem výkonného výboru VGA. Dají se očekávat jeho peprné komentáře hry virtuálních golfistů a srovnávání se skutečným golfem. V řadách kyber hráčů to ale nepřineslo moc příznivou atmosféru a náladu, jelikož hned jeho první prhlášení obsahuje řadu chyb. Více najdete zde.

The Nitty Gritty
Nový sloupec na BubsNews dávající prostor dopisovatelům k vyjádření názorů. Najdete jej zde. Zatím první článek mne moc nezaujal, je dost kontroverzní, ale to nevadí. Je to jen názor od nějakého dopisovatele ...

29.4. 2000

Links 2001 - animace hráčů
Je zcela jisté, že připravovaný Links 2001 bude obsahovat animace hráčů Arnold Palmer a Sergio Garcia. Z různých zdrojů se objevují informace, že další hráči budou Phil Mickelson, Ernie Els a Davis Love III.

VGA Tour
Objevil se další rozhovor s Paulem Willey. Můžete si jej přečíst zde.

17.4. 2000

Links 2001 - na první pohled
Na Computer Games Online se objevil first look pro Links 2001, ale nepřináší kromě nového screen shotu z návrháře hřišť nic nového. Jsou to více méně informace z oficiální tiskové zprávy ...

VGA Tour - Paul Willey vyhrál druhé kolo turnaje
Jak se dalo očekávat i přes aférku ohledně odeslaných nedokončených kol v prvním kole turnaje vyhrál Paul a potvrdil tak, že je jedničkou v Links. Skóre -74 na Harbour Town je úctyhodné. Konečné výsledky si můžete prohlédnout na VGA Tour Leaderboard.

Vyhrajte Links LS 10 Course Pack Vol. 1
Dnes jsem obdržel zprávu, že moje stránka bude také zařazena do "podpory ze strany MS" a tedy získám také nějaké volné kopii 10 Course Packu pro soutěže. Zatím ještě nevím, kdy to bude a hlavně kolik jich dostanu. Vše bych se měl dozvědět do konce týdne. Nějaký čas také bude trvat, než dorazí z USA ke mně domů, ale to už je maličkost. Myslím, si, že pokud to vyjde, tak je to úspěch zařadit se mezi vybrané web stránky s tématikou Links ... Samozřejmě, hned jak budu vědět něco konkrétního, rozjedu turnaj o příslušné odměny!

CLGC Open
Tak pod tímto názvem se zde v nejbližších dnech objeví dva turnaje. Jeden bude offline (Stroke) a druhý online (Skins). Každý z nich bude mít trochu jiná pravidla a počítání výsledků. U offline turnaje počítám s hrou na 4 kola na jednom hřišti s různým nastavením, vždy jedno kolo týdně. Online turnaj bude více otevřený. Podrobnosti během pár dní ...

14.4. 2000

Rozhovor s Stevenem ZoBellem
Steven ZoBell je Development Manager of the Microsoft Salt Lake Games Group (dřívější Access Software). Nebudu zde uvádět překlad rozhovoru, ale jen základní a podstatné myšlenky. Originál si můžete přečíst zde. Rozhovor se samozřejmě točil především okolo připravovaného Links 2001, ale i okolo některých problémů, které jsou ve stávající verzi LS 2000. Steven pracuje v AS od roku 1992, kdy se zde pracovalo na MS Golf 1.0 a účastnil se i ostatních verzí tohoto simulátoru až do uvedení Links LS 97. MS Golf od verze 3.0 šel svojí vlastní cestou a Steven se dále podílel na vývoji dalších verzí Links LS. Jeho specialitou jsou problémy se SwingMetrem a PowerStroke. Zajímavá informace je o pracovních názvech projektů Links 2001 (Kona) a návrháři hřišť (Tlaloc).

Links 2001 je další generační skok v oblasti golfových simulátorů. Bude to kvalitativní změna jako přechod z Links386 na Links LS. Hra je kompletně předělána, bude podporovat 3D akceleraci, ale nebude plně 3D (stávající HW a SW stále ještě neumožňuje zpracování detailů dle představ autorů). Převratný bude 3D green analyzer, který umožní dokonalé studování greenu před puttem stejně jako v reálném golfu. Všechny greeny jsou zpracovány s centimetrovou přesností. Řadu let hráči volají po návrháři hřišť pro Links. Záměrem vždy bylo poskytnout jim špičkový produkt, kterým bude možno vytvářet hřiště srovnatelná s originály od AS. Návrhář bude součástí Links 2001 a bude to to nejlepší na trhu! Uvedení Links 2001 bude předcházet bombastická reklamní kampaň včetně uvedení nové web stránky, na které budou postupně uváděny všechny novinky. Toto lze očekávat po představení Links 2001 na výstavě E3. Těšme se.

PowerStroke je i po uvedení nového patche 1.21 problematický. Odpaly přes 300 yardů v bezvětří nejsou vyjímkou, spíš pravidlem. V Links LS je omezení na maximální rychlost hole 177.1mph při 100% dodržení všech parametrů odpalu, ale i po patchi se objevují informace o rychlostech nad 180 mph. Problém s PS se neustále v MS analyzuje a bude pravděpodobně připraven nový patch 1.22. Poskytnutí patchů pro testování v LS komunitě MS nepodporuje, nechce aby kolovalo několik verzí hry.

Míček po odpalu neletí tam, kam je mířeno nebo po perfektním 12/6 odpalu v bezvětří neletí tam kam má. Tenhle problém je hlášen od řady hráčů (i já jsem se s ním setkal). Pokud se s ním setkáte, napište na Stevenovu adresu včetně uloženého odpalu. Hovořilo se také o možných změnách v MOP (možnost určit umístění jamky na greenu), zamezeních chipu na greenu (pravidla to nezakazují), bohatších statistikách (nechme se překvapit), nepatrném naklonění wind metru vpravo (Steven o tom neví, bude to řešit), rozdílech v délkách jamek proti skutečnosti (v Links LS jsou všechny jamky tak, jak byly v době zaměřování a vydání hřiště).

Závěrem ještě zmíňka o založeném fóru na BubsNews, kam je možné psát dotazy na Stevena. Nezaručuje, že na všechny odpoví, vzhledem k pracovní vytíženosti, ale fórum čte.

Vyhrajte Links LS 10 Course Pack Vol. 1
Jsou tady další dvě místa, kde můžete vyhrát zmíněné CD. Prvním je účast v turnaji FireHead na Filipínách. Jestliže máte zájem, stačí poslat email na adresu mailto:firehead@the18thhole.comse subjektem contest, dostanete příslušné informace o turnaji a budete zařazení do startovní listiny. V případě, že vyhrajete jednu ze dvou kopii CD, budete muset zaplatit poštovné z Filipín!

Druhou možností je turnaj Mystery Numbers pořádaný Links LS Highlights. Každý měsíc bude vylosováno jedno hřiště pro LS, na kterém stačí odehrát jedno jediné kolo s libovolným nastavením. Nezáleží na dovednosti, může se hrát i na Amat. Nezáleží na větru, může se hrát i na No Wind. Nezáleží na tee, může se hrát z Lady tees. Co si více přát ... zaznamenanou hru je potřeba zaslat na adresu cassino@vei.net Do turnaje jsou zařazena veškerá skóre nižší než 100. Vyhrává ten, kdo dosáhne vylosovaného skóre podle generátoru náhodných čísel nebo nejblíže. Pro duben je to Firestone C.C. - South Course (LS) a do hodnocení budou zařazeny všechny hry zaslané do 29. dubna 2000.

Pebble Beach Golf Links bude?
Podle všeho je před podpisem smlouva na autorská práva na toto hřiště, které již v Links existuje, ale díky vypršení předcházejících autorských práv na hřiště nebylo možné vydat jeho reedici pro novější verze včetně nového provedení hřiště po změnách na některých jamkách. Pokud dojde k podpisu smlouvy, dá se očekávat jeho uvedení pro Links 2001.

12.4. 2000

Vyhrajte Links LS 10 Course Pack Vol. 1
Dnes se na dvou místech Internetu objevila soutěž o výše uvedené CD s nejnovější kolekcí hřišť pro Libks LS. V prvím případě stačí poslat email na adresu gkujat@t-online.de se subjektem lottery. Do zprávy napište svoji adresu (poštovní). Email zprávy zaslané do 19. dubna 2000 budou zařazeny do slosování. Ve hře jsou 3 kopie tohoto CD. Druhá možnost je zaslat email na adresu bub@bubsnews.com a do zprávy napsat jak si myslíte, že BubsNews ovlivnily Links LS komunitu. CD dostane nejvýmluvnější, nejjedinečnější a poslední příspěvek. Neváhejte a pište, je to příležitost.

10.4. 2000

LS Tracker® 3
Nová verze zajímavého "programu" pro analýzu Vaší hry v Links je na stažení zde. Obsahuje řadu vylepšení.

VGA Tour - Harbour Town
V pátek 7. 4. odstartovalo druhé kolo turnaje na Harbour Town. Na Leader Board se můžete podívat, jak se komu daří. Paul Willey, vítěz prvního kola tam zatím není, ale na prvním místě se usadil Odyssey2K se skóre -67. Právě on měl v prvním kole problémy s chybou na VGA Tour s odesíláním nekompletních kol jako kompletních. Chybu opravuje patch 1.21 a tak se můžeme ve druhém kole dočkat zajímavých změn v celkovém pořadí. Potvrdí Paul Willey svoje prvenství?

7.4. 2000

LS 2000 patch 1.21
Včera byl uvolněn nový patch 1.21 který opravuje některé chyby. Je to především oprava wind metru, nastavení hlasitosti, chyby v PowerStroke a multiplayeru. Soubor je 1.1MB velký a mění pouze soubor linksls2k.exe, který je vhodné si zazálohovat. Stáhnout si jej můžete zde. Podrobnosti o změnách se dočtete zde. Nová verze je podporovaná i na LS Tour a MSN Gaming Zone. V diskusních fórech se již objevilo pár zpráv o tom, že jsou opět nějaké problémy po aplikaci patche, proto raději zálohujte starší verzi souboru linksls2k.exe. Já osobně jsem žádné problémy při instalaci patche ani při hře neměl.

Diskusní fóra z LS Tour se přesouvají na MSN
Právní normy stále zasahují více do dění okolo LS a tak po omezení VGA Tour pouze na hráče z USA a Kanady je tu další omezení, a to verifikace věku. Podle oficiálního prohlášení Microsoftu se z tohoto důvodu přesouvají (v průběhu dubna) diskusní fóra ze serveru LS Tour na MSN, kde pomocí služby Microsoft Passport je verifikován věk. Nová fóra jsou již na adrese. Příspěvky můžete číst bez registrace, jinak je nutné se bezplatně zaregistrovat.

Seznam hráčů LS Tour na VGA Tour
VGA Name List je nová stránka, na které najdete jména hráčů z LS Tour (včetně ID), kteří hrají na VGA Tour. Tento seznam je docela šikovný, protože valná většina hráčů má na VGA Tour jiné jméno. Pokud budete tedy někoho hledat, nebo chtít se podívat na jeho výsledky na LS Tour, pomůže Vám tenhle seznámek.

VGA Tour na satelitním kanálu The Golf Channel
Jak se zdá, tak okolo VGA Tour panuje mohutná reklamní kampaň a skutečný kolotoč jako okolo reálného golfu. Zpravodajství o prvním kole VGA Tour hraném na Bay Hill si můžete přehrát zde.

3.4. 2000

LS Tracker®
Rob Scott (jeden z předních hráčů LS) dal do oběhu zajímavý "program" pro analýzu vašich výkonů v Links. Jedná se o Excelovskou tabulku. Vypadá to hodně zajímavě. Stáhnout si ho můžete zde.

LS 2000 patch 1.21
Před zahájením druhého kola VGA Tour (7.4.) by měl být uveden další patch pro LS 2000. Měl by především odstranich chybu Wind metru a některé další drobnosti. Rozhodně bude stát za to nainstalovat si ho.

VGA Tour
Tenhle podnik Microsoftu a Wingspam banky má drobné trhlinky na kráse. V průběhu prvního kola turnaje si řada hráčů stěžovala na nevyrovnanost hráčského pole, započítání nedohraných kol jako dohraných a naopak, minimální odezva od moderátorů turnaje atd. Organizátoři se zavázali, že do druhého kola turnaje bude vše opraveno, ale už mají "černý puntík". Hodně se hovoří o založení Anti-VGA Tour, otevřené pro všechny hráče.

31. 3. 2000

Paul Willey - trénink na Harbour Town VGA
Vítěz prvního kola VGA Tour poslal na Internet svoje tréninkové kolo na Harbour Town. Stojí za to si jej přehrát. Stáhnout si ho můžete zde. Pro přehrání potřebujete Harbour Town VGA.

28. 3. 2000

Nová hřiště pro LS zatím nebudou

Podle vyjádření B. Darbyho (MS) do vydání Links 2001 se neplánuje uvedení nového hřiště. Dost se na diskusních serverech hovoří o tom, že stávající hřiště nebudou kompatibilní s novou verzí. Oficiální zástupci MS se k tomuto problému zatím vyjadřují zdráhavě, vypadá to, že bude opět nová verze "konvertovaných" hřišť LS99/2K - Links 2001.

Links 2001
Ano, je to tak. Z názvu připravované nové verze vypadlo LS. Links LS™ 2000 měl ještě v názvu TM, je to trade mark pro Access Software. Novým názvem již zcela zaniká vazba na Access a je to 100% nový produkt Microsoftu - Microsoft Links 2001. Jediné co tedy zbyde z Access okolo Links je tým autorů, naštěstí.

23. 3. 2000

Paul Willey

Na CNNSI najdete další rozhovor s PW (foto). Nese výstižný titulek "Microsoft nezastavil PW v jeho cestě stát se Tiger Woodem virtuálního golfu". O PW jsem již něco psal včera, proto jen několik dalších zajímavostí z tohoto rozhovoru. PW statistika je fantastická: průměrný drive 282 yardů, 85% odpalů na fairway, 89% aproach odpalů končí na greenu, průměrně 23 puttů na kolo, průměrné skóre 58.56. V loňském roce vyhrál 47 z 71 turnajů, letos zatím 16 z 19. Jeho nejlepší skóre je -21 na Sea Island. Jeho nemoc mu dovoluje využívat rukou a nohou asi na 60% a i přes to má úžasný odpal, který je základem pro dobré skórování v LS. Jako chlapec dělal caddieho svému otci a i přes to, že celá jejich rodina hrála golf, nikdy před svojí nemocí skutečný golf nehrál. Teprve později se začal věnovat aktivnímu golfu, dnes má handicap 20 a dokáže odpálit míček na 200 yadrů, i když při tom mnohdy řve bolestí. To je obdivuhodné ... Nejlepší cena, kterou on vyhrál je podepsaný putter od Arnolda Palmera za jeho vítězství v Masters 99. To se ovšem může změnit po jeho účasti na VGA Tour, kde vyhrál s přehledem první kolo turnaje. PW je v současné době jedničkou virtuálního golfu, na LS Tour má ID 00070.

V rozhovoru je zajímavá informace o tom, že v turnajích pro LS hraje 32.000 hráčů z celého světa a VGA Tour 1.700 hráčů z USA a Kanady.

22. 3. 2000

VGA Tour

Je odehráno první kolo VGA Tour na Bay Hill, které vyhrál Paul Willey se skóre -65. Na serveru VGA je s ním krátký rozhovor. Nebudu jej tady překládat, jen uvedu pár zajímavých informací. Paul se narodil v roce 1963, je ženatý a má dvě děti. Po 14 letech služby v armádě byl ze zdravotních důvodů propuštěn s diagnózou roztroušená skleróza! "Z každé výhry dám 5% dětem", říká Paul, "jako odškodné za čas, který strávím u Links". Paul patří v současné době mezi TOP 10 hráčů světa. I přes svoji nemoc se začal věnovat i skutečnému golfu, získal USGA handicap a v roce 1998 vyhrál se svojí manželkou turnaj v místním golfovém klubu. Samozřejmě v rozhovoru popisuje, jak to bylo náročné vyhrát ...

Změny na stránce
Byl jsem nucen provést drobné změny na stránce vzhledem k zařazení do LS WebRing, který vyžaduje spouštění okna s vlastním obsahem. V případě, že nechcete být obtěžováni úvodní obrazovkou, dejte si do bookmarks až druhý index. Zavedl jsem také anketu, takže odpovídejte. Po nějakém čase připravím novou otázku.

Stránku také najdete na nové adrese, kde je zatím provozováno zrcadlo. Vyzkoušejte, zda je na stránku rychlejší přístup na Katedrálu nebo Hyperlink a napište mi to. Podle potřeby pak jedno místo zruším ...

CLGC online hra
Tuto neděli se nás již sešlo 5 a po menších problémech jsme zahráli první kolo. Je to zatím pouze testovací hra, turnaj se rozeběhne až během příštího měsíce. V dohledné době na stránku přidám další sekci s tímto tématem. Sledujte diskusní fórum, kde bych rád pár věcí okolo online hry prodiskutoval ještě před spuštěním turnaje. Průběžně doplňuji informace o online hře v Links i do sekce Tipy, triky ...

16. 3. 2000

Nový turnaj na LS Tour - LS Masters

Dnes byl na LS Tour ohlášen nový turnaj "LS Masters", který se bude hrát na St. Andrews Old Course. Kvalifikace začíná dnes a 5. dubna prvních 250 hráčů postoupí do dalšího kola. Hrát se bude na obou provedeních Old Course LS 99/LS2K a pouze na Champ ability.

Nová animace v LS 2001 - Sergio Garcia
Microsoft se dohodl s tímto jedinečným mladým (19 let) španělským hráčem, který v současné době kraluje v profesionálním golfu (v současné době na 15. místě žebříčku profesionálů) na spolupráci. V prvé řadě bude úzce spolupracovat s VGA - stal se mluvčím VGA a bude se i účastnit VGA Tour. Spolu s Palmerem bude druhou hlavní postavou v LS 2001 a samozřejmě v LS 2001 najdeme jeho animaci. Garcia se úzce zapojí do dění okolo Links a bude spolupracovat na přípravách turnajů a dalších akcí.

Patch 1.20 problémy s wind metrem
Po nainstalování patche 1.20 se vyskytuje problém s wind metrem, který stojí a teprve po kliknutí pravým tlačítkem myši kdekoliv na hřišti se pohne. Je to dost nepříjemné, protože během příprav na odpal se může síla a směr větru změnit a odpal je ztracen.

Links LS 2001 demo
Cože, ono už je demo? Ne, nebojte se, není. Microsoft uspořádal dvouhodinovou prezentaci připravovaného LS 2001 a vy si můžete přečíst recenzi na Games Domain. Z komentáře je zřejmé, že to bylo opět show vychvalující Microsoft atd. Všechny vlastnosti jsem již popsal v předcházejících příspěvcích, takže není nic nového. Snad jen jedna myšlenka. Microsoft a VGA se budou stále více snažit popularizovat počítačový golf. Myšlenka organizovat řadu turnajů kopírujících skutečné události PGA apod. je perfektní, jen mi na tom vadí, že je uzavřená pro hráče ze Severní Ameriky.

13. 3. 2000

Links LS 2001

V elektronických obchodech na Internetu se již objevily první předobjednávky LS 2001. Uváděná předběžná cena je těsně pod 50 dolarů a termín uvedení září 2000.

VGA Tour
Ze stránky VGA Tour si můžete stáhnout první 4 hřiště. Jsou to hřiště z 10 Course Pack Vol. 1, ale stahovat je nedoporučuji - jsou totožná s poslední verzí vydanou oficiálně s Links nebo na samostatných CD. Pouze úvodní splash screens jsou doplněny o logo banky, na 3D Tournament objektech je logo banky a hřiště byla mírně upravena pro jejich zjednodušení (odstraněny některé stromy, bunkry apod.). Tato hřiště nebudou ani podporována na ostatních herních serverech (LS Tour, MSN Gaming Zone), pouze v tomto turnaji.

Turnaj byl otevřen v pátek 10. března a jsou již v diskusních skupinách první postřehy hráčů. To, že se jedná o turnaj výhradně pro Severní Ameriku, nemá smysl rozebírat. Podle vyjádření hráčů je turnaj provázen řadou "dětských" nemocí. Hned první den byla uzavřena průběžná výsledková listina (nestíhala provádět on-line update od desítek hráčů), díky zahlcení MSN Gaming Zone je velmi špatná odezva, takže hra padá. Po resume hry nejsou odeslány správné výsledky.

Links LS 2000 patch 1.20
Neustále se množí připomínky k chybám v posledním patchi, především od hráčů používajících PowerStroke. Jestliže někdo z Vás používáte Microsoft Intellipoint Mouse, stáhněte si funkční ovladače ver. 2.1. Jak se zdá, jestliže nehrajete na některém turnajovém serveru, neprovádějte update a vyčkejte ...

8. 3. 2000

Links LS 2000 patch 1.20

Dnes byl uveden nejnovější patch 1.20 pro Links LS 2000. Tato verze je podporována MSN Gaming Zone i LS Tour. V on-line hře musí mít všichni stejnou verzi LS, tedy nepodporuje on-line hru nižších verzí. Před vlastní aplikací patche si zazálohujte soubory linksls2k.exe, mainmop.mpd a res2000.dll pro případný návrat k verzi 1.00!!! Patch si můžete stáhnout zde. Velikost souboru je cca 900 kB.

Links LS 2000 hrou roku
Na serveru Intelligamer byl vyhlášen Links LS 2000 sportovní simulací roku 1999. Jestli bude LS 2001 takový, jak to vypadá, má výhru v tomto roce jistou ...

6. 3. 2000

Links LS 2001

První informace způsobily docela velký rozruch mezi hráči Links i v ostatních komunitách, především Jack Nicklaus GBC. Zdá se, že řada dobrých designerů z JN GBC přejde na LS a to by mohlo být zárukou řady kvalitně zpracovaných hřišť pro LS. Hodně se hovoří o tom, zda bude také založen centrální server jako u JN GBC, který bude evidovat nová hřiště a přinášet jejich recenze. Určitě to bude nutné ...

Jsou trochu rozdílné informace o tom, kdy bude LS 2001 uveden na trh. V oficiálním "tištěném" prohlášení Microsoftu se hovoří o podzimu 2000 (že by zase listopad?), ale na web stránce věnované LS 2001 se hovoří o prázdninách 2000, tj. v létě. Rozhodně by se nikdo nezlobil, kdyby to bylo v tom létě. Já osobně se domnívám, že to bude listopad, protože LS 2001 má podporovat VGA Tour a stávající turnaj je naplánován do listopadu ...

VGA Tour
Dnes jsem dostal definitivní vyjádření od správce VGA Tour ohledně účasti hráčů z jiných částí světa, než Severní Ameriky. Vzhledem na různé právní předpisy týkající se účasti v podobných hrách nebude VGA Tour podporovat účast hráčů z jiných částí světa ... Je to velká škoda, protože hlavní heslo "Porovnejte své síly s nejlepšími hráči světa" nemůže být naplněno. V praxi to znamená i to, že je zcela zbytečné instalovat VGA hřiště a patch.

VGA hřiště
Na 10 Course Pack Vol. 1 a webu VGA Tour jsou hřiště pro tento turnaj. Nemá význam je instalovat, protože jsou totožná s poslední verzí vydanou oficiálně s Links nebo na samostatných CD. Pouze úvodní splash screens jsou doplněny o logo banky, na 3D Tournament objektech je logo banky a hřiště byla mírně upravena pro jejich zjednodušení (odstraněny některé stromy). Tato hřiště nebudou ani podporována na ostatních herních serverech (LS Tour, MSN Gaming Zone), pouze v tomto turnaji.

2. 3. 2000

Links LS 2001

LS 2001 logoA je to tady - první oficiální tisková zpráva o připravovaném Links LS 2001 včetně screenshotů. Ještě před tím, než začnu psát o tom, co nového přináší, prní dojmy po přečtení tiskové zprávy a shlédnutí screenshotů - bomba! Máme zhruba půl roku na "nadupání" našich PC, protože to bude nezbytné. V prvné řadě to bude chtít výkonnou grafickou kartu (? 3Dfx 16MB), hodně paměti (? 128MB) a 17" monitor. O místu na disku není nutno ani mluvit a rychlou CD mechaniku to bude chtít zcela určitě, hřiště bude asi nejoptimálnější hrát přímo z CD.

LS 2001 bude nejvýznamnější aktualizací v řadě Links přinášející nejrealističtější zpracování golfu na PC. Zcela nový engine s vylepšenou grafikou a fyzikálním modelem hry, návrhář hřišť a dokonalejší podpora turnajové hry. To jsou základní rysy nového LS 2001. A co tedy můžeme očekávat?

 • vylepšený engine a grafika
  LS 2001 bude mít zcela nový rendrovací engine terénu včetně skal a útesů, oblých hran a převislých okrajů bunkrů. Stromy a keře, panorámata a animace hráčů jsou nyní anti-alias renderované, což přináší zcela hladké přechody mezi prvky na obrazovce. Grafické rozlišení 1280 x 1024 v 16 mil. barvách, pohyblivé mraky na obloze, létající ptáci, padající listí ze stromů.
 • Arnold Palmer Course Designer Architect (APCDA)
  Nyní máte možnost vytvořit si své fantasy nebo oblíbené hřiště pro Links LS 2001 stejným real-time 3D nástrojem, jaký mají profesionální autoři hřišť pro Links s přesností na jeden palec. Pozn.: Už bylo na čase ...
 • Nové animace hráčů a hřiště
  Arnold Palmer získal pro LS 2001 tři nové profesionály (ještě není známo koho, Fred Couples?). Spolu s LS 2001 budou v nové technologii uvedena hřiště Aviara (San Diego), Chateau Whistler (Canadian Rockies), The Prince Course (Princeville), Westfield Course (Clifton, Va.), Red Rock (southwestern USA) a St. Andrews Old Course.
 • Green Analyzer a GPS Green Průzkumník
  Green Analyzer je 3D real-time nástroj na prohlížení greenu stejně jako v reálném golfu. Neomezený způsob natáčení kamery, několik pohledů. Všechny greeny v nových hřištích byla zpracovány za použití technologie Global Positioning System (GPS) s centimetrovou přesností. Na každém greenu bylo použito 500 bodů GPS, což přináší nejdokonalejší způsob zpracování a možnost 100% vyhodnocení terénu před puttem.
 • Animace hráčů a personifikace
  Patnáct nových animací hráčů (včetně skutečných profesionálů) je zpracováné v te nejvyšší grafické kvalitě včetně jejich osobnosti. Animace obsahují skutečné pohyby hráčů před odpalem, reakce na ránu atd. Hráči budou komentovat svoji hru, ale i hru protihráčů.
 • Přizpůsobení délky odpalu
  Hráč může nastavit skutečnou délku odpalu odpovídající hole podle toho, jak hraje v reálném životě. Toto bude ještě spojeno s řadou dalších parametrů nastavujících skutečnou hráčskou dovednost. Můžete si tedy vytvořit svoji kopii v PC.
 • Rychlejší a snadnější hra on-line
  Stale se zvyšující zájem o on-line hru zcela jistě podpoří nová technologie Asynchronous play, která umožní synchronizovat hráčská PC již během letu míčku a řadu vylepšení, včetně "tee times" rozesílaných přes email pro snadnější domluvu on-line hry.
 • Hráčské lekce, golfová škola
  Každou ránu bude možné nechat odborně komentovat včetně rady jak lépe hrát. Toto by mělo nováčkům pomáhat v jejich zlepšování.