Golfovým simulátorům se věnuji více jak 10 let. Můj první počítač byl Sharp MZ-821, který jsem si pořídil někdy kolem roku 1986. Bylo na něm pár her a mezi nima i nějaký minigolf. O pár let později jsme v práci dostali první AT a tam už to bylo s hrama o něco lepší. Do rukou se mi dostal další minigolf - Zanny Golf, ale v té době jsem se více věnoval leteckým simulátorům (letadla jsou můj další koníček) a logickým hrám. Někdy okolo roku 1988 jsem od kamaráda dostal World Class Leader Board. Docela mně to začalo bavit, ale pouze jedno hřiště se po nějaké době omrzelo. Po revoluci v roce 1990 jsem se dal do podnikání, koupil si první PC 386SX (tehdy za 85.000,-) a na nějaké BBS sehnal Links: The Challenge of Golf. Výrazně lepší grafika a především více hřišť. Když jsem se dostal prvně na Internet přes BBS Infima, první co jsem hledal byla stránka Access Software a vše okolo simulátorů Links. V krátké době jsem navázal kontakt s řadou přátel na celém světě a zjistil, že hřišť je výrazně více a že se dokonce hrají turnaje. Přes email jsem od přátel získal zbývající hřiště (a později všechna nová), přihlásil se do turnaje a začal hrát. Samozřejmě, že to nebylo nic moc, protože všichni měli výrazně více zkušeností a tak jsem měl spíš radost z toho, že hraji a po pár měsících, že nejsem stále poslední. Za ty roky jsem postupně získal mnohem více přátel, na žebříčku výkonnosti postoupil o pořádný kousek nahoru a především se golfové simulátory staly mojí herní prioritou.

Samozřejmě jsem vyzkoušel i valnou většinu ostatních golfových simulátorů, které se objevily na trhu. Držím se zásady, že když chci o něčem psát, něco kritizovat nebo chválit, tak to nejprve musím vyzkoušet. Krátkou epizodou byla i moje zkušenost s Microsoft Golfem. Když jsme kupovali do firmy počítač od Autocontu, byl na něm předinstalovaný MS Golf 1.0. V zásadě se jednalo o převod Links386 pod Windows, hřiště z Links386 zde bylo možné používat a tak jsem to považoval za docela dobrou alternativu. Zapojil jsem se i do komunity hráčů MS Golf a postupně díky update vyzkoušel další verze 2.0 a 3.0 až do doby, než byl uveden na trh Links LS a kompatibilita s MS Golf byla přerušena. Po určité době jsem zjistil, že komunita okolo MS Golf není zase tak rozsáhlá a především tak "přátelská", a tak jsem se již plně věnoval všemu okolo Links.

Začátkem roku 1999 jsem se začal trochu více věnovat Jack Nicklaus 5 a později Jack Nicklaus 6 golfovým simulátorům. Ne pro jejich herní vlastnosti (ty jsou podle mne horší než v Links), ale lákala mne možnost navrhovat vlastní hřiště. Rozpracoval jsem několik návrhů, ale pak odešel HD a vše bylo ztraceno (asi to bylo znamení), takže jsem toho zanechal. Snad později, ale daleko více se těším na návrhář hřišť pro Links.

Samozřejmě jsem se také pídil po hráčích v Československu, ale bohužel nikoho nenašel a tak vznikla myšlenka vytvořit tuto stránku. Jednak jako kontaktní místo a později jako pomoc všem začínajícím hráčům. Snad plní svůj účel ... Stránka vznikla v roce 1998 a od té doby mne kontaktovalo několik desítek hráčů z Československa. Valná většina z nich je členy CLGC, ale jsou zde i občasní návštěvníci. Docela mne překvapilo, že není zájem o diskusní fórum, chat ani organizovaný turnaj. Na zahraničních stránkách jsou to jedny z nejfrekventovanějších částí web stránek.

Často je pokládána otázka, jaké jiné hry hrají Links hráči. Já preferuji letecké simulátory (2. světová válka, civilní a helikoptéry), logické hry, adventury a strategie. Ale z mého herního času ostatní hry tvoří tak 20%! A kolik času trávím u Links? To je různé, pokud hraji turnaje, tak přibližně 2 hodiny denně, jinak je to o něco méně.

Závěrem také něco o mně a mé rodince. Jak je zřejmé, jsem muž, který již překonal kristova léta. Bydlím na severu Čech, jsem ženatý a mám syna a dceru. Pracuji jako IT manager jednoho relativně velkého podniku, který sponzoruje českou hokejovou reprezentaci. V poslední době musím se synkem bojovat o "strojový čas", ale zatím otcovská autorita vítězí, i když se to neobejde od odpovídajících poznámek :-). Dcerka má na to ještě hodně času (naštěstí) a moje žena funguje jako jazykový korektor mých stránek. Jinak samozřejmě vytváří to správné zázemí rodinného krbu, abych mohl "objíždět" golfové turnaje.