Šedivá je teorie, zelená je praxe. Pro některé golfové simulátory existují trainery nebo cheaty, které vám zajistí přesnou ránu a bezchybný putt na greenu. Pro Links nic takového neexistuje a mylím si, že je to jen dobře, protože tím by se celá hra znehodnotila. Proto heslo v úvodu o teorii a praxi. U valné většiny sportovních her platí, že musíte mít natrénováno.

Aby to nebylo zase tak obtížné, existují desítky různých tabulek a grafů pro simulátory Links, které vám pomohou co nejlépe odpálit míček z tee, správně se přiblížit z fairwaye na green a pak dobře zaputtovat. Za celá ta léta, co hraji Links mám těchto tabulek celou řadu. Některé vlastní, jiné převzaté z jiných stránek. Postupem času jsem si z toho všeho vytvořil své vlastní tabulky a postupy, které mám ověřené a určitě se budou hodit i vám. Uvést samotné tabulky a grafy by bylo příliš jednoduché a strohé, takže k některým tématům zde najdete podrobnější rozbory a lekce.

V prvé řadě je nutné poznamenat, že pro každou verzi simulátoru jsou tabulky trochu odlišné. Tím, jak se stále vylepšuje fyzikální model hry se i vlastní hra stává obtížnější a tak i tabulky se musí upravovat. Proto se nedivte, že tu samou tabulku zde najdete pro Links386, Links LS97/98 a Links LS 99/2000. Vzhledem k tomu, že je dnes nejrozšířenější právě poslední dvojice simulátorů Links, jsou veškeré tabulky a vzorce určeny pro tyto dvě verze. Pokud je tomu jinak, je to uvedeno.

 

 1. Úvod
 2. Hřiště pro simulátory Links
  1. Jednotlivé verze simulátorů a hřiště
  2. Rating/Slope hřišť
  3. Přehled existujících hřišť pro Links LS
  4. Animace v Links
 3. Herní průvodce
  1. Soubory v Links
  2. Rozdíly v Ability - Amat, Pro a Champ
  3. Optimalizace systému pro Links
  4. Ukazatele, metry atd. v Links
  5. Kamery
  6. Hot keys - horké klávesy
  7. Převody jednotek
  8. Swing - odpal míčku
  9. Setup - nastavení odpalu
  10. Nastavení greenů
  11. Tee shot - odpal z tee
  12. Aproach shot - přiblížení na green
  13. Sand play - hra z písku
  14. Green play - hra na greenu
  15. Wind play - hra ve větru
  16. On-line hra